Jak wzmocnić zęby po wybielaniu?

Jak wzmocnić zęby po wybielaniu?

Jeżeli efekt białych zębów zawdzięczany jest specjalistycznym zabiegom wybielania, to warto będzie stosować się do zaleceń lekarskich i myć zęby każdego dnia łagodną pastą wybielającą, żeby skutecznie usunąć powierzchowne przebarwienia oraz nie dopuścić do ich przenikania w głąb zęba. Jak wzmocnić zęby po wybielaniu to często zadawane pytanie.

Zabieg wybielania zębów

Pacjenci często pytają o efekty wybielania oraz o to, jak wzmocnić zęby po wybielaniu. W wielu przypadkach zabieg wybielania zębów będzie niewskazany bądź nawet niemożliwy. Z tego powodu na początku lekarz dentysta przeprowadza wywiad oraz bada zęby w jamie ustnej, żeby ocenić, czy kuracja może być przeprowadzona. Należy pamiętać, że jednym z najczęstszych przeciwwskazań do wykonania zabiegu będzie próchnica, stan zapalny dziąseł, a także paradontoza. Do wyboru mamy dwie najpopularniejsze metody wybielania zębów – metodę gabinetową, a także nakładkową.

Warto podkreślić, że kluczem do sukcesu będzie dobór odpowiedniej metody wybielania – powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb i spełniać oczekiwania pacjentów. Trzeba też wspomnieć o tym, że zabieg wybielania zębów rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu medycznego. Jeśli mowa o wybielaniu nakładkowym, to jest to proces, który rozpoczyna się od zrobienia specjalnej szyny, czyli nakładki w której aplikowany będzie środek do wybielania. Warto zaznaczyć, że w tym celu dentysta pobiera wyciski oraz odsyła je do pracowni techniki dentystycznej, gdzie powstawać będą szyny.

Kolejno zabieg będzie wykonywany pod czujnym okiem stomatologa w gabinecie. Ponadto w każde przestrzenie aplikowane są niewielkie ilości preparatu wybielającego. Oprócz tego przygotowywana jest szyna na łuk zębowy, która nałożona jest na pewien czas. Każdy pacjent zostanie poinformowany, jak powinien stosować dany preparat wybielający zęby.

Lakierowanie

Metoda wybielania gabinetowego jest również bardzo popularna. Warto podkreślić, że lakierowanie zębów to jeden ze sposobów fluoryzacji. W głównej mierze polega on na nałożeniu lakieru o większej zawartości fluorków na szkliwo, co będzie skutkowało jego wzmocnieniem oraz ma działanie przeciwpróchnicze. Tego typu zabieg jest bardzo szybki i bezpieczny. Stosowany jest w profilaktyce próchnicy u osób pełnoletnich oraz dzieci. Wszelkie lakierowanie zębów jest bardzo prostą i szybką procedurą. Należy pamiętać, że nie wiąże się z naruszeniem ciągłości tkanki, co będzie miało wpływ na bezbolesność oraz brak potrzeby znieczulenia jamy ustnej. Warto zaznaczyć, że sam proces lakierowania zatrzyma pacjentów na fotelu na czas około 10 minut.

Dieta i Suplementacja

Pacjenci często pytają o to, jak wzmocnić zęby po wybielaniu oraz o suplementacje. Jeśli chcemy mieć zdrowe zęby, to warto stosować zdrową dietę. Najlepiej unikać słodyczy, alkoholu czy picia zbyt dużej ilości kawy. Warto także stosować suplementy. Dobrą opcją będzie witamina D3+K2. Będą one sprzyjać wchłanianiu fluoru oraz wapnia – dzięki temu nasz organizm wzmocni nasze zęby.